Fort Honswijk
Fort Honswijk is een pareltje aan de Lek met grote natuur- en cultuurwaarde. Het heeft een bijzondere vorm en wordt voor een groot deel omgeven door water. Tussen de oevers en het fort groeit een groene krans. Fort Honswijk het werd aan de Lek gebouwd om de vijand ervan te weerhouden de Lekdijk over te steken. De toren van het fort werd gebouwd tussen 1841 en 1848 en is de grootste en oudste toren van de Nieuwe Hollandse Waterlinie.
COUP heeft samen met participatiegroep de Fortwerkers, Atelier Robidoux, Buro Moon, Marco Bruijnes en Groene Grachten een ontwikkel- en restauratieplan voor dit fort opgesteld en uitgewerkt. COUP deed dit binnen drie maanden, omdat er uiteindelijk toch een strakke deadline gesteld werd. Dankzij dit plan heeft het fort een mega subsidie van het Rijk ontvangen voor de restauratie.
Sinds het voorjaar van 2020 is er een raad van toezicht, die de uitwerking van de plannen gaat toetsen en aan de slag gaat met de exploitatie; fort Honswijk is in beweging!
meer informatie?


